(reiki) نوعی از انرژی درمانی است

آنها نیز معتقدند این روش به دلیل وجود نمکهای بروم با خواص ضدالتهابی، سم زدایی، ضد درد، آرامش بخشی و انرژی بخشی خود میتواند به بیماران کمک کند. بنابراین به انرژی درمانی به عنوان یك معجزه نگاهنكنید، بلكه به عنوان یك راه درمانی كه میتواند با تمرین و ممارست آن را تقویت كرد. ارتباط شما را با جهان خارج خاموش میکند. فضایی جدا از جهان خارج را به شما ارائه می دهند، به طوری که شما می توانید فضایی مناسب برای بدن و ذهن خود ایجاد کنید. به طوریکه درمان گر پس از گذراندن دوره انرژی درمانی به صورت حضوری این گونه تغییر را می تواند در فیزیک ایجاد کند. چه دورهها و سطحی را باید گذراند؟ در حالی که هر فرقه چه رسد دین ، هم ملتزم به این است که قوام جسم به روح است . آیا انرژی ریکی اگر مترادف روح باشد، متعلق به مرفهین و سرمایه داران است ؟ اگر آنرا مترادف روح نمی دانید ، چگونه اساس زنده بودن به آن است ؟

در طب ایرانی غلتيدن در شن برای خشک کردن و جذب رطوبتهای پوستی مفید است و اگر رطوبتها زیادتر باشد از مدفون کردن عضو در شن برای از بین بردن مایعات تجمع یافته در اعضا استفاده میشود. اگر قبل از انرژی دادن، بدن بیمار از نظر انرژیکی کاملا تمیزشده باشد، تاثیرماساژ بیشترخواهد شد یکی از بهترین توصیه ها استفاده ی متناوب از آب سرد وآب گرم به هنگام حمام رفتن است. طب سنتی ایران هم یکی از این روشهایی است که امروزه به عنوان طب مکمل یا تلفیقی مورد استفاده قرار میگیرد و توسط سازمان جهانی بهداشت مورد تایید است. انرژی درمانی (energy healing)، اشاره به همان درمانگری روحی و شفادهی سنتی دارد و انرژی بیانگر همان نیروهای نامرئی ست که آورنده سلامتی یا امراض هستند. ریکی (Rei-Ki ) یک روش طبیعی برای دستیابی به آگاهی و آرامش و نیز یک تکنیک انرژی درمانی می باشد که در آن انرژی شفابخش از طریق دستها به بدن و حوزه انرژی خود فرد و یا به شخصی که دریافت کننده معالجه می باشد هدایت می شود .ریکی از نظر احساسی و معنوی در بدن تعادل ایجاد می کند واین قابلیت موجب می شود که بدن به صورت طبیعی بتواند خود را درمان کند.

این روش در مناطقی که گِلهای طبیعی ایجاد شده بیشتر کاربرد دارد. گِل فشانها از عوارض زمین شناختی هستند که با خروج گِل به طور متناوب به شکل مخروط تشکیل میشوند.گِل فشان های ایران به طور عمده در سواحل دریای عمان واقع شده و جزء جاذبههای طبیعی کشورمان به شمار می روند. به همراه داشتن یاقوت کبود به طور کلی ارتباط شما را با چشم سوم عمیق تر می کند و در نتیجه شهود، آرامش و صراحت شما را نسبت به مثبت بودن افزایش می دهد. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همه پزشکان محترم :یک سوال داشتم ؛آیا طب سوزنی برای درمان ناباروری هم کاربرد دارد ؟ البته گل درمانی مخصوص طب سنتی ایران نیست. این کار در حقیقت روشی برای خارج کردن مایعات اضافی است که در طب سنتی از آن به عنوان سمزدایی و استفراغ مواد و دفع آن از بدن زیاد میشود. کی در واقع همان انرژی حیاتی و معادل چی(Chi) در پزشکی سنتی چین یا پرانا در طب سنتی هند (آیورودا) است .کسانی که از ریکی استفاده می کنند می پندارند که این انرژی، بطور آگاهانه بر تمام سطوح زندگی تاثیر می گذارد و بدین ترتیب، جنبه ای کل نگر دارد. آیا نامیدن انرژی درون در ریکی به “چی” در چینی ، ” پرانا” ی هندی ، ” یسود” یهود و ” مانا” ی کاهنین ؛ همان بحث اشتراکات بین الادیانی ،و در نتیجه دین واحد جهانی نیست؟

با این حال، TMS خالی از عوارض جانبی نیست. ذهن ناخودآگاه انسان قادر به تشخیص درست یا نادرست بودن یک تفکر نیست. در زمانیکه بدن انسان به هر دلیلی ناپاک میگردد توصیه به غسل و وضو شده است. به این طریق , یعنی با تداوم وضو در کارها , چاکراهای پاها همواره تقویت شده و لذا همواره انرژی بیشتری از طریق پاها وارد مولادها را چاکرا و شواد هیستانا چاکرا (چاکرای جنسی) می گردد و به این طریق فرد کمتر دچار خستگی می گردد. یاقوت ارغوانی حاوی عناصر اتر و آب است و به فرد وقار، عشق، همدردی و امید می دهد. مطلب مهم و جمع بندی ما این است که : اگرچه انرژی بعنوان روشی برای درمان قابل قبول است اما به عنوان دین و آیین آنگونه که ریکی مدعی است و این که اساس حیات انسان است – البته با بحث ماده که اساس جسم است نه حیات ، و نیز انرژی ماده ؛ خلط نشود که ریکی مدعی است این انرژی حیات کیهانی است و اساس زنده بودن یا مرگ است – هرگز نمی تواند جای عرفان را ، حداقل با آن معنای مصطلحی که دارد و با آن بار معنایی خاصی که شهود قلبی حقیقت و خدای حقیقت است ، را بگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید